Mędłów

Strona Społeczności Lokalnej - www.medlow.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zbiórka odpadów 29.10.2014

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że w dniach: 28.10.2014 r. - 07.11.2014 r. na terenie gminy Żórawina odbędzie się zbiórka objazdowa (29.10.2014 w Mędłowie), w ramach której sprzed posesji nieodpłatnie zostaną odebrane następujące odpady:

1. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD, RTV)

2. meble i inne odpady wielkogabarytowe,

3. zużyte opony,

4. chemikalia i inne substancje,

5. przeterminowane leki,

6. zużyte baterie i akumulatory

 

Ogłoszenia parafialne 19.10.2014

Email Drukuj PDF

XXIX Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj przypada XXIX Niedziela w ciągu. Jest to Niedziela Misyjna 2014, dlatego organizujemy zbiórkę pieniężną na rzecz Misji Św. W orędziu na ten dzień Ojciec Święty Franciszek napisał: „Światowa Niedziela Misyjna stanowi dla wiernych różnych kontynentów szczególną okazję, aby poprzez modlitwę i konkretne gesty solidarności wspierać młode Kościoły w krajach misyjnych”. Ofiary składane w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowane są projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.

Dzisiaj także liczymy i w naszej Parafii osoby uczestniczące w praktykach religijnych.

Ogłoszenia parafialne 12.10.2014

Email Drukuj PDF

XXVIII Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj II-a niedziela października. Dziękuję za dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem, które przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”

Jutro jeszcze możemy okazać pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu można przywozić i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Już teraz dziękuję za każdy dar Parafianom z: Zagródek i Bratowic, rodzinie Bagińskich z Mnichowic, Janowi Muzyce, Ryszardowi Ścigajło, Zbigniewowi Kuriacie z Turowa i Czesławowi Wawrzynowowi z Mnichowic!

Dziś podczas Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa dzieci. Na Sumie poświęcę różańce, które przekazane będą dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.

Przypomnę, że dzisiaj w II-ą niedzielę miesiąca, ofiarami z tacy wspieramy sprawy gospodarcze naszej Parafii. Dziękuję za to bardzo!

Za tydzień w niedzielę w całym Kościele Polskim przeżyjemy Niedzielę Misyjną. Z tej racji zbierzemy ofiary do skarbonek na rzecz Misji Świętych.

W tę przyszłą niedzielę w Polskim Kościele, a więc i w naszej Parafii, zliczać będziemy praktykujących katolików: uczestniczących we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

Zachęcam do nabycia pięknego kalendarza kościelnego, w cenie 9 zł, wydanego dla naszej Archidiecezji na nowy rok, a zatytułowanego: „Maryjne sanktuaria świata”. Może to być udany prezent, ale i pomoc dla nas w dobrym przeżywaniu czasu z Panem Bogiem w Kościele.

Ogłoszenia parafialne 05.10.2014

Email Drukuj PDF

XXVII Niedziela w ciągu roku

Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Ogólna: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

Misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

Dzisiaj I-a niedziela października - na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzisiaj okazujemy miłość miłosierną wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Z tej racji ofiarami i darami z płodów rolnych wspieramy działalność naszych katolickich uczelni. Płody ziemi i inne dary dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu można przywozić od jutra do czwartku i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Dziękuję za dobre serce!

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11.00 w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe. W piątek i w sobotę Msza św. będzie o godz. 9.00.

Ogłoszenia parafialne z 28.09.2014

Email Drukuj PDF

XXVI Niedziela w ciągu roku.

W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie różańcowej. Zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie wszystkich Parafian, zwłaszcza dzieci /dzieci przed I-ą Komunią Św.!/ i młodzież /szczególnie przygotowującą się do Bierzmowania/. Różańcem modlić się będziemy w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele w kościele w Turowie o godz. 11-ej; wtedy, proszę, by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu /5 dziesiątek/ w kościele, kaplicy, rodzinie mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami.

W najbliższy piątek /I-y października/ odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź św. w tym dniu w Turowie od godz. 16.00. Zapraszam serdecznie szczególnie dzieci po I Komunii św. i ich rodziców praktykujących I-e piątki miesiąca. W czwartek od godz. 17.45 spowiedź w Okrzeszycach.

Jesień związana jest z różnymi akcjami charytatywnymi. Dlatego po następnej niedzieli poproszę o podzielenie się dobrami płodów rolnych z naszym Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym /przypomnę o tym za tydzień/. W najbliższą niedzielę uczynimy zbiórkę do puszek na rzecz Seminarium. Wesprzemy w ten sposób kleruków przygotowujących się do kapłaństwa.

Strona 1 z 50