Mędłów

Strona Społeczności Lokalnej - www.medlow.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ogłoszenia parafialne z dnia 20.07.2014

Email Drukuj PDF

XVI Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa rozpoczniemy 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa /20 – 27 lipca 2014/. Błogosławieństwa kierowców i poświęcenia ich pojazdów dokonamy na zakończenie tego tygodnia – w niedzielę 27 VII. Chciejmy podziękować Panu Bogu za szczęśliwe podróże i prosić o opiekę Opatrzności Bożej w przyszłości.

Otoczmy w tych dniach szczególną modlitwą tych, którzy doświadczyli ostatnio skutków wojen, wypadków i katastrof.

W najbliższym tygodniu w kościele turowskim nie będzie Mszy św. od poniedziałku do czwartku. W pilnych sprawach proszę się kontaktować z Panią Kościelną.

Ogłoszenia parafialne z dnia 13.07.2014

Email Drukuj PDF

XV Niedziela w ciągu roku

Przeżywamy XV Niedzielę w ciągu roku. Dziękuję za okazaną pomoc w sprawach gospodarczych naszej Parafii!

Dziękuję Wszystkim, którzy w tych dniach przychodzą do mnie z życzeniami, modlitwą, także za Mszę św. w mojej intencji od Parafian z Okrzeszyc!

W następną niedzielę z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa rozpoczniemy 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa /20 – 27 lipca 2014/. Nieodłączną częścią jego obchodów jest Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki tej Akcji MIVA Polska udziela niezbędnej pomocy w zakupie pojazdów na misje. Błogosławieństwa kierowców i poświęcenia ich pojazdów dokonamy na zakończenie tego tygodnia – w niedzielę 27 VII. Chciejmy podziękować Panu Bogu za szczęśliwe podróże i prosić o opiekę Opatrzności Bożej w przyszłości.

Ogłoszenia parafialne z dnia 06.07.2014

Email Drukuj PDF

XIV Niedziela w ciągu roku

Lipcowe Intencje Apostolstwa Modlitwy

Intencja ogólna: Aby uprawianie sportu było zawsze okazją do umacniania braterstwa i rozwoju ludzkiego.

Intencja misyjna: Aby Duch Święty wspierał dzieło świeckich, którzy głoszą Ewangelię w krajach najuboższych.

Przeżywamy XIV Niedzielę w ciągu roku, a pierwszą miesiąca. Dlatego dzisiaj Msze Św. łączymy z Adoracją Najświętszego Sakramentu i zmianą Tajemnic Żywego Różańca.

Pamiętajmy, że za tydzień, w II-ą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.30 opiece Bożej i błogosławieństwu polecimy dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin.

W tę drugą niedzielę lipca ofiary na tacę przeznaczymy na cele gospodarcze w naszej Parafii, szczególnie pamiętajmy o trwających pracach przy organach. Już dzisiaj dziękuję za tę pomoc.

Ogłoszenia parafialne z dnia 29.06.2014

Email Drukuj PDF

XIII Niedziela w ciągu

Dzisiaj, w Uroczystość św. Piotra i Pawła, modlitwą i ofiarami wspieramy Nuncjaturę Apostolską w Polsce.

Rozpoczynającym wakacje życzę szczęśliwego, słonecznego i bezpiecznego odpoczynku!

Ogłoszenia parafialne z dnia 22.06.2014

Email Drukuj PDF

XII Niedziela w ciągu

Przeżywamy XII Niedzielę w ciągu roku. Jutro już Dzień Ojca– najlepsze życzenia opieki Bożej dla tych, którzy spełniają to powołanie!. Szczerze niosę najlepsze życzenia dla wtorkowych Solenizantów: Janinom i Janom, szczególnie dla ks. Dziekana Jana Kleszcza i dla naszego Wójta Pana Jana Żukowskiego, któremu i przy tej okazji wyrażam wielką wdzięczność za nieustającą troskę i obfitą życzliwość dla mnie osobiście we wspieraniu posługi proboszczowskiej i dla całej naszej Parafii! Niech dobry Bóg darzy Pana Jana hojnie swoimi łaskami, błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi siłami, ale i życzliwością ludzką!

Strona 1 z 47