Mędłów

Strona Społeczności Lokalnej - www.medlow.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trening systemu wczesnego ostrzegania

Email Drukuj PDF

Ogłoszenie Wójta Gminy Żórawina z dnia 10 lipca 2014 r.

Działając na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. (Dz.U. 2013, Nr 0, poz. 96) w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach

Podaję do publicznej wiadomości informację w sprawie przeprowadzenia treningu uruchomienia systemu wczesnego ostrzegania na terenie Gminy Żórawina

POLECAM PRZEPROWADZIĆ w dniu 1 sierpnia 2014r. trening systemu wczesnego ostrzegania

godz. 17.00 - ogłoszenie alarmu
godz. 17.08 – odwołanie alarmu

Wójt Gminy Żórawina
Jan Żukowski

Bezpłatne badania mammograficzne

Email Drukuj PDF

Bezpłatne badania mammograficzne

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Ogłoszenia parafialne z dnia 27.07.2014

Email Drukuj PDF

XVII Niedziela w ciągu roku

Przeżywamy XVII Niedzielę w ciągu roku. Od piątku już sierpień. Pamiętajmy o podjęciu postanowień abstynenckich w tym miesiącu.

Dzisiaj, z okazji minionego wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach św. błogosławię kierowców i święcę ich pojazdy; W Turowie najpierw od strony ul. Lipowej, potem na ul. Parafialnej. Tak samo na parkingu w Okrzeszycach. Chciejmy podziękować Panu Bogu za szczęśliwe podróże i prosić o opiekę w przyszłości. Ofiarami możemy wesprzeć zakup pojazdów dla misjonarzy.

W sobotę, pod hasłem „OTWÓRZYMY DRZWI CHRYSTUSOWI” (2.-10.08.2014 r.), wyrusza XXXIV Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Częstochowy, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej 10 sierpnia. Duchowo łączymy się z pątnikami.

Przez naszą Parafię w czwartek /31 07/ przejdzie pielgrzymka Diecezji Legnickiej: o godz. 10.30 w Wojkowicach i o godz. 11.00 w Mnichowicach. Proszę o okazanie pomocy i życzliwości pielgrzymującym, którzy i za nas będą się modlić w drodze na Jasną Górę.

Ogłoszenia parafialne z dnia 20.07.2014

Email Drukuj PDF

XVI Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa rozpoczniemy 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa /20 – 27 lipca 2014/. Błogosławieństwa kierowców i poświęcenia ich pojazdów dokonamy na zakończenie tego tygodnia – w niedzielę 27 VII. Chciejmy podziękować Panu Bogu za szczęśliwe podróże i prosić o opiekę Opatrzności Bożej w przyszłości.

Otoczmy w tych dniach szczególną modlitwą tych, którzy doświadczyli ostatnio skutków wojen, wypadków i katastrof.

W najbliższym tygodniu w kościele turowskim nie będzie Mszy św. od poniedziałku do czwartku. W pilnych sprawach proszę się kontaktować z Panią Kościelną.

Ogłoszenia parafialne z dnia 13.07.2014

Email Drukuj PDF

XV Niedziela w ciągu roku

Przeżywamy XV Niedzielę w ciągu roku. Dziękuję za okazaną pomoc w sprawach gospodarczych naszej Parafii!

Dziękuję Wszystkim, którzy w tych dniach przychodzą do mnie z życzeniami, modlitwą, także za Mszę św. w mojej intencji od Parafian z Okrzeszyc!

W następną niedzielę z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa rozpoczniemy 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa /20 – 27 lipca 2014/. Nieodłączną częścią jego obchodów jest Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki tej Akcji MIVA Polska udziela niezbędnej pomocy w zakupie pojazdów na misje. Błogosławieństwa kierowców i poświęcenia ich pojazdów dokonamy na zakończenie tego tygodnia – w niedzielę 27 VII. Chciejmy podziękować Panu Bogu za szczęśliwe podróże i prosić o opiekę Opatrzności Bożej w przyszłości.

Strona 1 z 47