Mędłów

Strona Społeczności Lokalnej - www.medlow.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ogłoszenia parafialne z dnia 05.01.2014

Email Drukuj PDF

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Intencja ogólna: Aby był promowany autentyczny rozwój gospodarczy, szanujący godność wszystkich ludzi i wszystkich ludów.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie różnych wyznań mogli podążać do jedności, której pragnie Chrystus.

Dzisiaj I-a niedziela stycznia. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Na Mszach Św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem.

Jutro przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego /8.30 i 11.30 w Turowie, 10.00 w Okrzeszycach/.

W nadchodzącą uroczystość Objawienia Pańskiego zbierane będą w kościołach ofiary na fundusz misyjny, wspierający polskich misjonarzy i misjonarki w ramach działalności Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji. Pamiętajmy, że każdy czyn i każda ofiara na rzecz misji przybliża nas samych do Chrystusa i czyni nas wiarygodnymi uczniami Zbawiciela. W tym roku pragniemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego pod hasłem „Pomóżmy misjonarzom świadczyć o Chrystusie".

W tę uroczystość podejmiemy pobłogosławione kadzidło i kredę, którą znaczymy drzwi naszych mieszkań.

Kancelaria Parafialna w sobotę nie będzie czynna. Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy św.

W następną: II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa dzieci. Dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Za tydzień w II-ą niedzielę miesiąca na Sumie spotkamy się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na cele gospodarcze.

Przypomnę, że w obecnym roku przygotowujemy, we współpracy z Biurem Podróży Panorama z Wrocławia, pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 22 02 – 01 03 2014 r. Koszt wyjazdu to 2990 zł i 100 $. Chętni mogą zgłaszać się do mnie lub do Biura przy ul. Piłsudskiego 38 we Wrocławiu. /www.panorama,wrocław.pl/.

Trwają wizyty duszpasterskie w domach naszej Parafii. Dziękuję już teraz za serdeczne przyjęcie i wyrozumiałość. Osoby, które nie mogą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie, mogą zgłosić chęć spotkania się z księdzem w poniedziałek 13-ego stycznia 2014 r. /wtedy wizyty od godz. 15.30/ lub też indywidualnie proszę umówić się z księdzem.

Wyrażam wielką wdzięczność za uczynioną w Bogusławicach przez Bronisława Zakałę, Beatę Golenia i młodzież „Kolędę Radnych”, dziękuję tamtejszym Darczyńcom za ofiary w kwocie 1100 zł! Dziękuję Parafianom z sześciu domów w Ozorzycach, którzy pomimo braku tam „Kolędy Radnych”, przekazali mi ofiary na potrzeby Parafii!

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Mnichowic: Irenie Rakowskiej, Elżbiecie Wawrzynów i Lidii Kowalskiej. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Mnichowic: Krystynę Gorzeń, Urszulę Pasierbską i Bronisławę Leszko. Ewie Róziewicz dziękuję za posprzątanie kaplicy w Okrzeszycach.